Katalog firm dodaj ›

Jesteś w kategorii: Katalog firm » Ośrodki Kultury
Inne firmy z tej branży:  poprzednia / następna

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu

Branże w których działa firma:
 • Ośrodki Kultury /
 • ul.Rynek 1, 43-180 Orzesze
  tel. 32 221 53 29
  tel.kom. -
  fax. 32 221 35 08

  Napisz do firmywyślij zapytanie »


  Strona internetowa: www.mok-orzesze.pl
  Rok założenia: -

  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Piątek Sobota Niedziela
  7:30-15:30 pn-czw 7:30-14:00 ptbrak danychbrak danych

  Opis firmy

       Ludzie zawsze i wszędzie będą mieli potrzebę wspólnego tworzenia, realizowania swoich zainteresowań, zdolności, czy talentów. Miejsce, które pozwala urzeczywistnić kontakt z drugą osobą, wspólnie przeżyć niewidzialną rzeczywistość jest dom kultury. W naszym mieście, takim miejscem, gdzie spotykają się ludzie lokalnej społeczności jest Miejski Ośrodek Kultury.Powstał on 1 października 1986 roku, choć praktycznie rozpoczął swoją działalność nieco później, bo dopiero, po ukończonych pracach remontowych, przygotowujących go do funkcjonowania.

       Przy udziale ówczesnego Naczelnika Miasta Pana Romana Krasonia placówkę otwarto dnia 25 kwietnia 1987 roku, który obowiązki Dyrektora przekazał w ręce Pani Małgorzaty Lorens, która pełni je do dnia dzisiejszego.

       Pierwsze lata działalności Ośrodka Kultury zaowocowały powstaniem sekcji plastycznej, kółka recytatorskiego, teatrzyku kukiełkowego, utworzyły się kluby tematyczne szachistów, miłośników filatelistyki oraz amatorów komputerów. Oprócz tego rozpoczęły swoje funkcjonowanie w strukturach Miejskiego Ośrodka Regionalne Zespoły Śpiewacze: Jaśkowiczanie oraz Szarotki, których współpraca z nami trwa do dziś. Ponadto, oprócz tego miał miejsce kurs języka niemieckiego, zajęcia Społecznego Ogniska Muzycznego, spotkania Koła Gospodyń Wiejskich (także do nadal), oraz próby wspomnianego już wcześniej Chóru Dzwon, który stał się formalnie sekcją MOK dopiero w roku 1991.

       Dwudziestodwuletnia działalność Miejskiego Ośrodka Kultury znaczona była trzema reorganizacjami. Pierwsza miała miejsce już w 1991 roku, kiedy to Ośrodek przejął zadania związane ze sportem od realizującego je do tej pory Referatu Kultury Fizycznej i Sportu przy Urzędzie Miasta; i jednocześnie rozpoczął nadzór także nad Miejską Biblioteką Publiczną. Tym sposobem zmienił się nie tylko charakter pracy, obejmujący teraz swym zakresem 3 rodzaje działalności: kulturalną, biblioteczną i sportową, ale także i nazwa, która obecnie brzmiała Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

      W roku 1996 Miejski Ośrodek Kultury otrzymał w użyczenie pomieszczenia sali widowiskowej w Orzeszu-Jaśkowicach. Otrzymanie sali dało możliwość organizowania większych imprez, co znacznie powiększyło ofertę kulturalną MOK.

   Wyślij zapytanie

    
    
    
    

   - prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

   Polecenia


   Poleć firmę Wydrukuj ulotkę polecenia »

   Ogłoszenia

   Użytkownik w tym momencie nie ogłasza się w portalu.

   Aukcje

   Użytkownik nie aktywował aukcji Allegro.pl.
   Chcesz, aby w tym miejscu wyœwietliły się Twoje aukcje?

   Napisali o Nas

   W portalu nie opublikowano żadnej informacji dot. firmy.

   Mapa dojazdu

   Słowa kluczowe

   160
   Twój schowek